Kategórie

Kozmetický parafín a parafínová vanička- neoddeliteľná súčasť kozmetických salónov.

Parafín je druh vosku, ktorý sa získava z ropných produktov a vďaka svojmu unikátnemu zloženiu sa stal zaujímavou prísadou v kozmetickom priemysle. Je mimoriadne bohatý na minerálne látky, najmä na železo, horčík a kremík. Je tiež cenným zdrojom vitamínu E, ktorý sa často pridáva do krémov pre zrelé ženy, keďže pomáha bojovať so starnutím pleti.

Tento špeciálny vosk sa používa k liečebným i kozmetickým kúpeľom. Má veľkú tepelnú kapacitu, a preto dokáže absorbovať a ďalej si uchovať veľké množstvo prijatého tepla.

Kozmetický parafín prehrieva, čím uvoľňuje, zvyšuje krvný obeh, otvára póry a podporuje cirkuláciu živín v koži. Počas zábalu dochádza k odovazdávaniu tepla a účinných minerálov. Využíva sa pri chorobách pohybového aparátu, u chronickej reumatickej artritíde, pri chorobách drobných kĺbov končatín alebo na suchú a popraskanú pokožku na rukách či nohách. Parafínové zábaly teda predstavujú procedúru, ktorá kombinuje zdravotné aj estetické účinky.

Medzi najobľúbenejšie patria parafínové zábaly rúk a nôh. Po aplikácii teplého parafínu nastáva zvýšené prekrvenie pokožky, a tým dochádza k rýchlejšej látkovej výmene. Táto procedúra je vhodná na namáhanú, popraskanú a vysušenú pokožku, zároveň môže byť ako doplňujúca procedura ku kozmetickému ošetreniu, ale aj ako preventívne a zdravotné ošetrenie rúk, ktoré je veľmi príjemné. Kozmetický efekt sa dostavuje okamžite - pokožka je zamatovo hebká. Ako sme už spomínali, parafínový zábal prekrvuje pokožku, zmäkčuje stvrdnutú kožu, prehrieva svaly, uvoľňuje stuhnuté a bolestivé kĺby.

Neodeliteľnou súčasťou je parafínová vanička, ktorá využíva zádržné tepelné kapacity parafínu v jednoduchom procese nazývanom tepelná výmena. Parafín jednoducho vložíte do vaničky a zatiaľ čo pri zahrievaní mení skupenstvo, odporúča sa vydenzifikovať, poprípade spraviť peeling rúk. Ruky sa potom ponoria po jednom do tekutého parafínu. Doba trvania procedúry je cca 20 minút. Teplo je prevádzané do jadra postihnutej oblasti. Teplota zahriateho parafínu je okolo 55-65 °C. Týmito pravidelnými parafínovými zábalmi sa docieli spevnenie nechtov, krásnej jemnej hodvábnej pokožky, jej viditeľnému a okamžitému omladnutiu, taktiež dochádza k uvoľneniu drobných kĺbov, stuhnutého zápästia, ktoré sú následkom jednostrannej námahy napr. pri práci na počítači.

Lokálna aplikácia tepla pôsobí taktiž na kostrové svalstvo relaxačne, predovšetkým uvoľňuje kŕče a fixované držanie častí tela spôsobené skráteným svalu, zmenšuje chronickú bolesť, zvyšuje lokálne prekrvenie, zlepšuje výživu i hojenie tkanív, pôsobí na zmäkčenie väziva, na resorpciu chronických infiltrátov a edémov, má sedatívne a imunologické účinky.

Existuje niekoľko aplikačných metód:

  1. rúšková metóda – prikladanie rúšok namočených do tekutého parafínu
  2. metóda opakovaného máčania: krátkodobé ponorenie napríklad ruky či nohy do parafínového kúpeľa, po vytiahnutí sa začne tvoriť tenká vrstva tuhnúceho parafínu. Opakovaním postupu sa vytvorí tzv. „parafínová rukavica“. Táto metóda je vhodná predovšetkým na drobné kĺby a nerovné plochy, ale aj na liečbu degeneratívnych ochorení kĺbov rúk.
  3. metóda nanášania štetcom po vrstvách – podobný princíp ako pri opakovanom nanášaní
  4. plastová metóda: parafínový plast sa prikladá v hrúbke 5-10 mm v okamihu jeho začínajúceho tuhnutia.

Parafínové zábaly sa bežne aplikujú v kúpeľoch predovšetkým na oblasť chrbtice, kĺbov a svalov. Pôsobí ako mini-sauna a využíva pozvoľné predávanie suchého tepla z parafínu na hĺbkové prehriatie, ktoré vyvolá reakciu termoregulačného typu. V dôsledku toho dochádza k zlepšeniu prekrvenia ošetrovaného miesta, a tým k stimulácii regenerácie tkaniva, uvoľneniu svalových spazmov, urýchli sa metabolizmus a zvyšuje sa odolnosť organizmu. Tiež sa využíva pri problémoch pohybového systému, poúrazového alebo degeneratívneho pôvodu, chronická reumatická artritída a ďalšie postihnutia, predovšetkým drobných kĺbov končatín, osteoporózy, pri Bechterevovom ochorení, pri chrbticovom bolestivom syndróme, neurologických ochoreniach, tenisovom lakti a všade tam, kde teplo prináša úľavu od bolesti. Veľmi príjemná je aplikácia teplého kozmetického parafínu na tvár, dekolt, ruky alebo chodidlá. Opatrnosť je nutná pri senioroch a osobách s kardiovaskulárnym ochorením. Lokálne teplo nie je možné aplikovať na miesta, v ktorých je implantovaný kovový materiál.

Pozrite si našu ponuku príslušenstva na parafínové zábaly, ktoré vám OK Beauty ponúka.

  • May 16, 2018
  • Komentáre: 0
Komentáre: 0

zatiaľ bez komentára

Odpovedať

Vaša e=mailová adresa nebude zverejnená. Označené polia sú povinné*

secretive-roof