Kategórie
Výrobca: BioNette
Model: 50/22107
Hmotnosť: 0,1 kg
Dostupnosť:
aktuálne vypredané
74,90€ 99,00€
bez DPH: 62,42€

Bionette biolampa na alergickú nádchu

Svetelná terapia BIONETTE nie je ani chemická, ani farmakologická a nemá žiadne známe vedľajšie účinky. Je založená na princípe fototerapie (liečenie svetelnou energiou). Prístroj BioNette™ využíva technológiu nízkoúrovňového monochromatického svetla určeného na riešenie problémov s alergickou nádchou.

Spôsob použitia

Jedna terapia trvá cca 4,5 minúty. Odporúčaná frekvencia použitia je dva razy denne. Aby bola dosiahnutá maximálna účinnosť a optimálna úľava, odporúča sa začať s používaním BioNette™ čo najskôr po objavení sa prvých príznakov nádchy. BioNette™ je miniatúrny pristroj, ktorý pohodlne schováte do vrecka.

Interakcie

BioNette™ može byť v prípade potreby použitý spolu s liekmi, ako sú perorálne užívané antihistaminiká, kortikosteroidy alebo iné lieky užívané pri upchatom nose.

Nežiaduce účinky

Ľudia trpiaci alergickou nádchou môžu používať BioNette™ bez obáv z nežiaducich vedľajších účinkov.

Klinické príznaky alergickej nádchy

Diagnóza AR je založená na jednoznačných symptómoch ako je svrbenie nosa, výtok z nosa, kýchanie, upchatý nos alebo dýchanie ústami, ako aj na pozitívnej reakcii na antigény, ako sú roztoče z domáceho prachu, šváby, plesne, perie, pele tráv, burín, šalvie a pele miestnych stromov, atď. Navyše sa môže pridružiť hypersenzitivita dýchacích ciest, môže dôjsť dokonca k strate čuchu a chuti.

Súčasné terapeutické možnosti, ako je vyhýbanie sa alergénom, užívanie liekov a imunoterapia sú ďaleko od ideálu. Pacienti, trpiaci týmito nepríjemnými príznakmi musia zvyčajne denne užívať antihistaminiká, lieky zmierňujúce opuch nosovej sliznice, kortikosteroidy, či už vo forme kvapiek, sprejov alebo tabletiek, kromoglykáty alebo podstupujú hyposenzibilizáciu so špecifickými alergénmi.

Každodenná liečba je zameraná na zmiernenie príznakov spôsobených alergénnymi spúšťačmi a zápalom. Aj keď sa používajú bežne, tieto lieky majú od ideálu ďaleko. Americká spoločnosť pre kontrolu liečiv (FDA), rovnako ako európska EMA upozorňuje na mnohé nežiaduce účinky a navyše ich cena je často príliš vysoká.

Alergická nádcha a fototerapia

Nízkoenergetické úzkopásmové (monochromatické) svetlo bolo úspešne použité v liečbe rôznych medicínskych problémov. Nízkoenergetické úzkopásmové žiarenie v pásme viditeľného a infračerveného svetla má rôzne biochemické, bunkové, histologické a funkčné účinky. Bolo zistené, že laserové žiarenie o vlnovej dĺžke 660, 820, 880 a 950 nm potláča reaktívne formy kyslíka, pravdepodobne ako dôsledok aktivácie superoxid dismutázy alebo aktivácie katalázy. Niektorí autori uvádzajú, že namerali zmeny v transporte kalciových iónov spôsobené viditeľným a infračerveným svetlom.

Nakoľko alergické príznaky sú do značnej miery závislé na vytváraní kyslíkových radikálov a transporte kalcia, použitie svetla o vlnovej dĺžke 660 nm na liečbu pacientov s alergickou nádchou má svoje opodstatnenie.

Základné informácie o výrobkoch na báze biosvetla

Produktový rad BIOLIGHT – ktorej súčasťou je aj BioNette™ – je séria lekárskych prístrojov, ktoré využívajú nízkoúrovňovú úzkopásmovú svetelnú technológiu pre neinvazívnu a nefarmakologickú terapiu. Tieto výrobky boli vyvinuté tímom vedcov a lekárov so špecializáciou na svetelnú biológiu a svetelnú terapiu. Za týmito produktmi stoja klinické a vedecké údaje, získané z veľkého množstva nemocníc a kliník. Viaceré z nich boli publikované v prestížnych lekárskych časopisoch po celom svete. Spomínané produkty predstavujú významný prelom v nefarmakologickej terapii a nemajú žiadne známe vedľajšie účinky. Zavedenie produktu BioNette™ ponúka novú nefarmakologickú alternatívu terapiu alergickej nádchy.

Pozitívny účinok fototerapie by sa mal prejaviť približne do desiatich dní. Ak sa tak nestane, je pravdepodobné, že používateľ patrí do skupiny dvoch až troch jedincov zo sto, ktorých organizmus na liečebné účinky svetelného žiarenia nereaguje alebo na ne reaguje len v zanedbateľnej miere.

BioNette™ je registrovaná obchodná značka.

V odbornom časopise Journal of Photochemistry and Photobiology vyšiel v r. 2011 článok autorky E. Garaczi2, v ktorom porovnávala účinnosť nosovej fototerapie s antihistaminikom novej generácie – fexofenadínom pri liečbe sezónnej alergickej nádchy (SAR). Do štúdie boli zaradení pacienti so stredne ťažkou až ťažkou alergiou na ambróziu. Bol hodnotený účinok na jednotlivé symptómy (upchatý nos, svrbenie nosa, výtok z nosa, kýchanie a svrbenie tvrdého podnebia) ako aj celkové nosové skóre (TNS), teda súčet skóre pre nosové príznaky. Po 2 týždňoch sa ukázalo, že vnútronosová fototerapia bola jednoznačne účinnejšia v porovnaní s antihistaminokom tak v jednotlivých symptómoch, ako aj v celkovom skóre.

V štúdii podobného zamerania, publikovanej v odbornom časopise Auris Nasus Larynx Journal v dec. 2012, jej autor S. Albu3 porovnáva u pacientov so SAR použitie vnútronosovej fototerapie s užívaním iného antihistaminika – azelastínu. Fototerapia sa ukázala byť účinnejšia pri upchatom nose, v ostatných symptómoch boli účinky oboch terapií porovnateľné.

Výskum

Primárne reakcie na svetelné žiarenie sa vyskytujú hlavne v mitochondriách, čo môže viesť k sekundárnym reakciám vyskytujúcim sa v jadre a cytoplazme. Sekundárne reakcie zahŕňajú kaskádu bunkových signálov, vrátane zvýšenia intracelulárnej hladiny ATP, aktivácie transkripčných faktorov, ako sú nukleárny faktor kappa-B (NF-?B) a AP-1, aktivácie NADPH oxidázy, zmeny bunkového redox potenciálu viac v oxidačnom smere (zvýšenie ROS produkcie), ovplyvňovanie koncentrácie Ca2, zmena mitochondriálneho transmembránového potenciál (??m), regulácia oxidu dusnatého NO (Inos), intracelulárneho pH a zvýšenie DNA / RNA syntézy (Karu, 2003). Ostatné javy, ako je potlačenie zápalových cytokínov, up-regulácia produkcie rastového faktora, modifikácia komponentov extracelulárnej matrice, inhibícia apoptózy, stimulácia degranulácie žírnych buniek, a up-regulácia proteínu tepelného šoku boli tiež pozorované (Lin et al., 2010).

  1. Neuman I, Finkelstein Y.: Narrow-band red light phototherapy in perennial allergic rhinitis and nasal polyposis;
    Ann Allergy Asthma Immunol. 1997 Apr;78(4):399-406.
  2. Albu S, Baschir S.: Intranasal phototherapy versus azelastine in the treatment of seasonal allergic rhinitis;
    Auris Nasus Larynx. 2012 Dec 7. pii: S0385-8146(12)00220-9.
  3. Garaczi E, Boros-Gyevi M, Bella Z, Csoma Z, Kemény L, Koreck A.: Intranasal phototherapy is more effective than fexofenadine hydrochloride in the treatment of seasonal allergic rhinitis: results of a pilot study; Photochem Photobiol. 2011 Mar-Apr;87(2):474-7.

BALENIE OBSAHUJE :

1.    BioNette™

2.    Praktické PVC cestovné púzdro

3.    1 x náhradné baterie

 

Napíšte recenziu

Poznámka: HTML nie je povolená!
Nie som robot