Najčastejšie otázky ohľadom používania biolampy

Pri používaní liečebnej lampy Vás môže napadnúť mnoho otázok ako napríklad: koľko minút denne je treba sa liečiť, v akej polohe musí byť telo, pri akých chorobách sa môže lampa aplikovať, je možné vynechať lieky, koľkokrát denne je potrebná liečba, aké sú vedľajšie účinky, ako sa lieči s farbami, atď. Uvedieme len niektoré, viac sa dočítate v knihe Liečba svetlom a farebnou terapiou od doktora Sándora Deáka.

Ako používať liečebnú lampu s polarizovaným svetlom?

Svetelná terapia je schopná prirodzeným spôsobom aktivovať samoliečebný potenciál ľudského tela, vďaka čomu sa táto metóda stala všeobecne uznávanou liečebnou a preventívnou metódou. Viaceré vedecké štúdie dokázali, že včasné a správne použitie polarizovaného svetla s liečivým účinkom znižuje množstvo používaných liekov, u pacientov trpiacich viacerými akútnymi a chronickými ochoreniami znižuje nežiaduce vedľajšie účinky liečebných preparátov a riziko vzniku závislosti na liekoch. Znižuje sa vonkajšie zaťaženie organizmu a postupne sa posilňuje celý imunitný systém.Svetelno-terapeutický prístroj s polarizovaným svetlom je možné vynikajúco použiť aj v domácom prostredí. Tento produkt, vyrobený pomocou najmodernejšej techniky a kombinovaný s výsledkami skúmania účinkov svetelnej terapie získaných počas desaťročí, poskytuje užitočnú pomoc pri domácom ošetrovaní. Vďaka širokej škále použitia, vynikajúcej cene, rýchlym a viditeľným výsledkom, je možné kombinovať liečbu biolampou s klasickými liečebnými metódami.Používanie liečebnej lampy s polarizovaným svetlom je jednoduché a bezpečné, je vždy po ruke a jej súčasná cena už nie je taká vysoká ako v minulosti. Svetelná terapia sa môže stať súčasťou vašej každodennej starostlivosti o svoje osobné zdravie.

Aplikačná vzdialenosť

Priemerná teplota povrchu pokožky nášho tela je 33 °C. Svetlo liečebnej lampy s polarizovaným svetlom vďaka infračervenej zložke svetla počas ošetrenia zohrieva teplotu pokožky na 37 °C. Toto nám za normálnych okolností nepôsobí žiadne problémy, keďže napríklad aj voda vo vani, v ktorej sa kúpeme, býva zvyčajne oveľa teplejšia. Odporúčaná aplikačná vzdialenosť medzi sklom lampy a ošetrovaným povrchom pokožky je maximálne 5 centimetrov. To znamená, že pri znížení odporúčanej aplikačnej vzdialenosti môžeme lampu použiť na ošetrenie, ale pri zvýšení tejto vzdialenosť sa účinnosť lampy znižuje, čím sa adekvátne zvyšuje doba potrebná na liečbu. Polarizácia, teda rovnobežnosť svetla, ktoré opúšťa lampu sa rozumie len v rámci odporúčanej aplikačnej vzdialenosti, po tom sa už polarizácia, teda aj účinnosť znižuje.Čiže, ak lampou ošetrujeme vo väčšej vzdialenosti ako 5 centimetrov (napr. ošetrujeme popálený, zamrznutý alebo bolestivo zapálený povrch pokožky), je potrebné predĺžiť dobu liečby.V prípade ošetrovania povrchov s nedostatkom epitelu, zápalu pokožky, špecifických kožných porúch (napr. psoriáza, akné, ekzém, vredy na nohách, atď.) ošetrovaciu vzdialenosť medzi filtrom lampy s polarizovaným svetlom a povrchom pokožky nastavte na 2 centimetre! Biolampu  môžete priložiť priamo na pokožku, pretože samotný filter je už vzdialený od okraja lampy 2 cm.Po ošetreniach očistite umelohmotný kryt lampy a jej sklo vatou namočenou do alkoholu! Ak je povrch pokožky celistvý, je účelné liečebnú lampu položiť priamo na pokožku (napr. pri ošetrovaní zápalov dutín, výronov, artritídy, atď.)

Existujú vedľajšie účinky liečby liečebnou lampou s polarizovaným svetlom?

O liekovej terapii vieme, že ten liek, ktorý nemá vedľajšie účinky, nemá ani hlavný účinok. Aj placebo má svoje vedľajšie účinky. V úvode som už spomenul, že liečba liečebnou lampou s polarizovaným svetlom je liečebná metóda, v prípade ktorej doteraz neboli zistené škodlivé vedľajšie účinky.Jednu vec ale musím každopádne uviesť: v prípade liečby zápalu kĺbov na ošetrovanom mieste vzniká často bolesť. To nie je škodlivý vedľajší účinok, ale znamená to uvoľnenie látok na porušenej časti kĺbov. V takomto prípade sa liečba nesmie prerušiť, ale treba v nej pokračovať so zníženými časovými intervalmi až dovtedy, kým bolesť počas niekoľkých dní úplne nezmizne. Vtedy dobu ošetrovania znovu postupne zvyšujme.


Prostredníctvom prijímania veľkého množstva tekutín a detoxikáciou (odstraňovaním škodlivín) je možné znížiť dobu a intenzitu bolesti.

  • Je možné pomocou liečebnej lampy s polarizovaným svetlom ošetrovať cez oblečenie?
  • Je možné použiť lampu v prípade prístrojov a implantátov vstavaných do tela?
  • Má na ošetrenie lampou s polarizovaným svetlom vplyv vek pacienta?
  • Aká doba svetelnej liečby je na jednotlivé oblasti potrebná aby bola liečba účinná?
  • Liečime sa lampou jednorázovo alebo trvalo?

Tieto a ďalšie otázky sú zodpovedané v knihe: Liečba svetlom a farebnou terapiou